Kuchnia

Wyposażenie z dawnych lat nadaje się nie tylko do salonu, ale także do kuchni. Jeśli dołożyć do tego małe, estetyczne szczegóły, takie jak antyczna porcelana czy stare naczynia, można uzyskać iście wiktoriańską aranżację. To rozwiązanie nie tylko dla fanów porcelanowych antyków, ale także tych, którzy dobrze wspominają akcesoria kuchenne vintage znajdujące się w ich domach z dzieciństwa. Koniecznie sprawdźcie naszą ofertę!

Jakie antyczne naczynia do kuchni znajdziesz w Ant-Art?

W naszym sklepie internetowym znajdziecie nie tylko porcelanowe antyki, ale także takie artykuły, jak:

  • talerze, bulionówki, dzbanki, cukiernice, misy, karafki,
  • filiżanki, podstawki, kieliszki, szklanki.

Oferowane przez nasz stare naczynia pochodzą z różnych lat i krajów, np. Włoch, Anglii czy Chin. Zdobią je kwiaty, niebieskie wzory kojarzące się z bolesławieckimi wyrobami, krajobrazy czy zwierzęta. Akcesoria kuchenne vintage składają się również z ciekawych materiałów: cyny, miedzi lub kryształu. Największe wrażenie robi na klientach antyczna porcelana. Zachęcamy do rozejrzenia się, bo oferta jest rozległa!

To nie tylko praktyczne przedmioty do użytku na co dzień, ale i wyjątkowy znak czasu. Mają swój unikatowy design, pochodzenie i długą historię, ale co najważniejsze, antyczne naczynia sprawdzą się wszędzie – nawet w kuchni!

Ponadto to nie tylko elementy kuchennej oprawy, ale i wyjątkowy element dekoracyjny. Wyróżniają się klasyką i minionymi trendami, jakie panowały w momencie, w którym zostały wyprodukowane. Jednak poza swoim naturalnym wdziękiem zwykle są jeszcze dodatkowo zdobione. Wzorzyste, bogate motywy, skromne zdobienia czy grafiki w najróżniejszych barwach z palety kolorów z pewnością ubogacą każdą kuchnię.

Antyczne naczynia do kuchni wywodzić się mogą z każdego zakątka świata. W asortymencie naszego sklepu z antykami znajdują się elementy zastawy z bliskich terenów Bawarii, włoskiej klasyki, ale także zdobne naczynia z dalekich części Chin, którą polecamy szczególnie miłośnikom orientalnych akcentów. Można być przy tym pewnym, że są i będą jedyne w swoim rodzaju. Takich egzemplarzy nie sposób bowiem znaleźć we współczesnych sklepach.

Naczynia antyczne do kuchni na każdą okazję

Najliczniejsze grono swoich miłośników zbierają filiżanki. Najbardziej popularne wówczas do spożywania ciepłej herbaty bądź kawy, służyły w ten sposób na całym świecie. Antyki pięknie ozdobią każdy kawowy stół oraz urozmaicą popołudniową przerwę na deser czy spotkanie z bliskimi. Znajdą się także naczynia na chłodniejsze płyny, takie jak kryształowe kieliszki, szklanki lub karafki czy też metalowe imbryki do parzenia gorących napojów. Wśród wystawionego przez nas wyposażenia kuchni znajdą się także talerze płaskie oraz głębokie, bulionówki, miski, patery oraz komplety zastaw do stołu, na przykład śniadaniowe.

Do wyboru naczyń podchodziło się kiedyś z niezwykłą skrupulatnością. Surowce były wówczas o wiele droższe, dlatego dbano o to, by ich nie marnować. To dlatego jakość antycznych przedmiotów różni się od obecnych. Tym samym czy z porcelany, ceramiki, kryształu, drewna czy jeszcze innego materiału – przy odpowiednim dbaniu z pewnością posłużą nam jeszcze kolejne dekady.

Wyświetlanie 1–20 z 376 wyników

Koszyk

Filtruj wg ceny

Filtruj wg Kategorii

pl_PLPL
Przewiń do góry